Stwórz i wysyłaj skuteczne kampanie – e-mail marketing

 

Czym jest skuteczny mailing

Skuteczny mailing to nie tylko wysyłanie oferty do klientów, najważniejsze jest aby osiągnąć konkretny cel, np. sprzedaż produktów. Dlatego bardzo popularną częścią marketingu stał się e-mail marketing, będący formą marketingu bezpośredniego, wykorzystującą w tym celu pocztę elektroniczną.

Nie wszyscy wiedzą jak efektywnym narzędziem marketingowym może być mailowa komunikacja z klientem i jak wiele posiada zalet. Kampanie e-mail marketingowe przynoszą szybki zwrot z poniesionych inwestycji oraz  konkretne i wymierne korzyści.

 

Rodzaje skutecznego mailingu

W zależności od tego jakieś treści wysyłamy mailing oraz jak często, można podzielić e-mail marketing na poniższe rodzaje.

 • Mailing
  Do mailingu można zaliczyć wszelkie ulotki, kupony i okresowe okazje. Treść takich maili zawierają pilne informacje, które z reguły nie powinny być dostarczane wraz ze stałą komunikacją do klienta.
 • Newsletter
  Newsletter jest wykorzystywany wtedy, gdy chcesz budować dobre relację ze swoimi klientami. W treściach wysyłanych poprzez  newsletter powinny znajdować się  np.: nowości produktowe, treści premium, informacje z wydarzeń Twojej firmy.
 • Katalogi sprzedażowe
  Katalogi sprzedażowe powinny mieć za zadanie zwiększenie sprzedaży i prezentować konkretne oferty sprzedażowe, które można w łatwy sposób kupić. Wysyłane maile powinny być swego rodzaju katalogiem podobnym do tych, które dostajesz w sklepach stacjonarnych.
 • E-maile transakcyjne
  E-maile transakcyjne to wiadomości wysyłane przez Twój sklep internetowy. Są to przede wszystkim informację o zakupie danego produktu, statusie płatności, czy realizacji dostawy.
 • Autorespondery
  Autorespondery, czyli e-maile wysyłane automatycznie przez system e-mail marketingowy. Wysyłane są najczęściej pod wpływem określonego zadania, które aktywuje taką wysyłkę. Autorespondery zwane są również automatyczną wiadomością zwrotną, która umożliwia wysyłanie automatycznej odpowiedzi o określonej z góry treści.

 

 

 

 

W jaki sposób wysyłać skuteczny mailing

Serwery, na którym są instalowane sklepy internetowe lub strony WWW mają ograniczenia i limity na wysyłkę e-maili, są to limity dzienne oraz miesięczne. Jest to głównie spowodowane zapobieganiem rozpowszechnianiu spamu i dbaniu o bezpieczeństwo kont pocztowych na serwerach. Dlatego aby wysyłać e-mail marketing warto korzystać z serwisów, które się w tym specjalizują.  Tego rodzaju serwisy mają odpowiednio dostosowane serwery do dużej ilości wysyłanych maili oraz dodatkowo oferują wszystko czego potrzebujesz, aby wysyłać efektywny mailing.

Nasza platforma sklepowa ma integrację z serwisem freshmail.pl, a opis integracji znajduje się na stronie.

 

 

Dlaczego warto skorzystać z Freshmail

Bo posiada wiele przydatnych funkcji, które zoptymalizują Twoją komunikację mass mailingową. Dzięki nim zaoszczędzisz sporo czasu i zwiększysz efektywność swoich wysyłek mailowych. Serwis do tworzenia i wysyłania skutecznego mailing marketingu Freshmail, oferuje ciekawe funkcje i możliwości. Poniżej przedstawiamy te najważniejsze.

 

 • Intuicyjny edytor szablonów do tworzenia pięknych i skutecznych newsletterów.

 

 

 

 • Piękne, skuteczne i darmowe szablony newsletterów oraz mailingów, spełniających najwyższe standardy dla każdej branży. Szablony gotowe do edycji, personalizacji, udostępniania i wysyłki.

 

 

 • Sprytne autorespondery, które zautomatyzują Twoją komunikację z odbiorcami.

 

 

 

 • Śledzenie rezultatów działań na żywo.

 

 

 

Wyciśnij więcej z e-mail marketingu, sprawdź możliwości FreshMail i zoptymalizuj swoją komunikację mass mailingową. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu i zwiększysz jej efektywność!

 

Obserwuj nas i bądź na bieżąco z nowościami:

 

 

Zintegruj sklep internetowy z Allegro – zarządzaj sprzedażą internetową w jednym miejscu

Wysyłaj przesyłki za pomocą profesjonalnego operatora logistycznego GlobKurier.pl

Podłącz swój sklep internetowy z hurtownią, sprzedawaj tysiące produktów bez magazynu, sprzedawaj w modelu Dropshipping!

Połączenie z witryną nie jest bezpieczne, Twój sklep internetowy ma szyfrowany protokół HTTPS?

Dodaj e-sklep do porównywarki cen e-Ceny.pl – sprzedawaj więcej, zarabiaj więcej!

Szukasz pomysłu na e-biznes? Zmień swój e-sklep w internetowy pasaż handlowy i zarabiaj na polecaniu produktów!

 

Masz pytania, opinie lub sugestie, chcesz udoskonalić oprogramowanie e-sklepu, napisz do nas »