Dodaj sklep internetowy do porównywarki Ceneo i sprzedawaj więcej

 

“DOŁĄCZ DO CENEO I ZACZNIJ SPRZEDAWAĆ WIĘCEJ.
Zwiększ zasięg swojej oferty i zacznij sprzedawać więcej w największej porównywarce cen w Polsce.”

Taki hasłami reklamuje się porównywarka Ceneo na swojej stronie biznes.ceneo.pl. Pytanie czy to prawda? Czy prawdą jest to, że dodając produkty ze sklepu internetowego do porównywarki cen, można zwiększyć zasięg oferty w Internecie i sprzedawać więcej?

Postaramy się na to pytanie odpowiedzieć, poznając możliwości i ofertę tego serwisu.

 

1.  Czym jest tak naprawdę porównywarka cen Ceneo

Porównywarka cen to serwis skupiający oferty produktowe z różnych sklepów internetowych. Oferty te można wyszukiwać według różnych kryteriów. Największym atutem porównywarki jest możliwość porównania cen tego samego produktu w wielu e-sklepach. Dzięki tej możliwości kupujący może wyszukać sklep, który oferuje ten sam produkt w najniższej cenie.

W porównywarce można także sprawdzić opinie o sklepie internetowym, wystawione przez innych kupujących. Sklep internetowy promujący swoją ofertę w porównywarce cen, może zbierać opinie i budować swoją markę, co jest bardzo ważnym aspektem, szczególnie dla nowego e-sklepu.

 

2. Jakie korzyści daje promowanie produktów w porównywarce cen, np. w Ceneo  

Porównywarka cen Ceneo jest znana prawie wszystkim użytkownikom Internetu, którzy często szukają tam najlepszej oferty dla siebie. Porównywarki cen wydają ogromne kwoty na reklamę i różnego rodzaju kampanie w Internecie, więc promowanie tam swoich produktów daje też pewność, że jakiś procent tych potencjalnych kupujących trafi na naszą ofertę.

Porównywarka cen Ceneo, poza budowaniem marki, daje nam dodatkowe narzędzia analityczne służące do poznawania najnowszych trendów i co najważniejsze, monitorowania naszej konkurencji!

 

3. Jak dodać sklep internetowy do porównywarki cen Ceneo

Aby dodać ofertę produktową swojego sklepu internetowego do Ceneo wystarczy zarejestrować się na tej stronie i wypełnić formularz. Następnie trzeba zintegrować ofertę sklepu z Ceneo poprzez plik XML – na stronie pomocy znajdziesz informację gdzie w sklepie znajdziesz plik XML dla Ceneo.

Po zintegrowaniu e-sklepu z Ceneo, produkty zostaną automatycznie pobrane i będą prezentowane w serwisie. Porównywarka będzie także automatycznie aktualizowała ofertę, ceny, stany – za pomocą informacji z pliku XML.

Za prezentowanie czyli promowanie produktów w porównywarce, Ceneo pobiera opłaty zgodnie z cennikiem. Rozliczenia odbywają się w modelu przedpłatowym – jak w telefonie na kartę. Oznacza to, że każdy sprzedawca otrzymuje indywidualne konto rozliczeniowe przypisane do danego e-sklepu, na które wpłaca środki na poczet przyszłych zobowiązań z tytułu generowania ruchu.

 

4. Podsumowanie

Ceneo chwali się, że ich serwis odwiedza 15 mln użytkowników miesięcznie, że w ich serwisie jest obecnie 25 mln aktywnych ofert produktowych, 18 000 zarejestrowanych sklepów i 14 mln zaufanych opinii o e-sklepach.

Więc chyba warto aby Twój sklep internetowy korzystał także z promowania oferty w porównywarce Ceneo, zwiększał swój zasięg, miał większą oglądalność i sprzedawał więcej!

 

 

 

 

Obserwuj nas i bądź na bieżąco z nowościami:

 

Sprzedawaj produkty dzięki Google Merchant Center – Google Zakupy

Dodaj swój e-sklep do taniej i skutecznej porównywarki cen e-Ceny.pl – sprzedawaj więcej, zarabiaj więcej!

Szukasz pomysłu na e-biznes? Zmień swój e-sklep w internetowy pasaż handlowy i zarabiaj na polecaniu produktów!

 

Masz pytania, opinie lub sugestie, chcesz udoskonalić oprogramowanie e-sklepu, napisz do nas »